Jdi na obsah Jdi na menu
 


Horní Bečva

10. 7. 2006
Na Cyrila a Metoděje jsem se již tradičně vydali do družební obce Horní Bečvy, abychom se zúčastnili jejich soutěže o cenu Cyrila a Metoděje.
Po příjezdu a pozdravení se se všemi známými jsme se ovšem začali naplno věnovat přípravám na pokus. Po odstartování šlo všechno dobře a dokonce se zdálo, že čas bude velmi pěkný, ovšem malinká chybička na sání způsobila, že se dostal do vedení vzduch a výsledek byl proto ne zrovna nejlepší, ale i tak to bylo lehce přes 21s.
Po sbalení materiálu jsme se konečně mohli začat bavit. Promluvili jsme si se Svaťou Divínem - velitelem jednotky a pozvali je na náš Trojboj.
Ovšem všechno jednou končí a tak jsme se kolem 18. hodiny vydali k domovu.
Cestou z Horní Bečvy resp. mezi Prostřední a Dolní Bečvou najednou před námi jedoucím vozidlem upadl nějaký člověk na silnici. Zastavili jsme proto před ním, abychom zabránili sražení nás, co jsme se k němu seběhli.
Zjistili jsme jaký je jeho stav a zavolali záchranku. Celou dobu byl u postiženého jeden člen a komunikoval s ním. Postižený byl muž kolem 65 let a vracel se z pouti z Radhoště. Jednalo se patrně o kolaps vlivem horka. Po příjezdu ZZS jsme konečně mohli pokračovat v cestě. Kolem půl 9 jsme šťastně dorazili zpět do Starého Města.
Zúčastnili se:
Jakub Kotačka - řidič, Martin Řezníček, Kajka Řezníčková, Zuzka Vlčková, Vašek Kotačka, Petra Janků, Petr a Ondra Bučkovi, Martin Vlček, Lukáš Martínek.