Jdi na obsah Jdi na menu
 


PO-Plastmont 18-12-09

23. 12. 2009
Dne 18.12.2009 byl naší jednotce vyhlášen krátce před třičtvrtě na šest požární poplach. Ze SMS bylo jasné, že se jedná o požár v areálu firmy Plastmont za bývalým cukrovarem. Jednotka vyjela na místo oběma vozidly a po příjezdu se ihned zapojila do hasebních prací. Jelikož byla KOPISem událost po ohlášení klasifikována jako požár vyžadující vyhlášení II. stupně požárního poplachu (středního), povolal operační důstojník taky jednotky z druhého stupně. Jmenovitě jednotku HZS ZLK ÚO Uh. Hradiště, JSDHO Babice, JSDHO Buchlovice, JSDHO Kunovice, JSDHO Staré Město. Z toho jednotky z Buchlovic a Babic byly velitelem zásahu hned po příjezdu odeslány zpět na základny, protože požár byl již lokalizován a hasebních látek byl dostatek. Naše jednotka ihned začala dodávat vodu do vozidel HZS a další členové později pomáhali příslušníkům HZS s balením materiálu se kterým se vzhledem k teplotě kolem -10 stupňů celsia muselo pracovat po ukončení hasebních prací opravdu velmi rychle.
  
Vzhledem k počtu jednotek byl požár lokalizován a následně likvidován ve velmi krátkém čase. Nicméně zásah byl velmi fyzicky náročný jak kvůli nízké teplotě, tak taky kvůli okamžitému vytvoření ledovky všude kde jen kaplo trochu vody.
  
Z jednotky SDH Staré Město se zúčastnili:
  
CAS 30/6000 - S3R
Lukáš Martínek - velitel vozu
Martin Řezníček - strojník
Josef Vanda ml. - hasič

DA 10 - L1Z
František Ryška - velitel jednotky, strojník
Alan Olšák - hasič
Miroslav Hlavačka - hasič

fotodokumentace
Ondřej Buček
Zuzana Kotačková
+
s jednotkou HZS ZLK Jakub Kotačka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář