Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povodně květen 2010

22. 5. 2010
V úterý dne 18.5.2010 jsme byli starostou města požádáni o monitoring hrází na pravém břehu řeky Moravy. Hasiči procházeli hráz od JmE v Rybárnách po železniční most 4x za den a kontrolovali celistvost hrází a zda se neobjevily nějaké průsaky.
  
Ve středu dne 19.5.2010 byly pochůzky prodlouženy na cca 500m za JmE v Rybárnách až po jez u Zadní Morávky. Při pochůzkách byl hlavně kontrolován průsak hráze cca 200m za Čerťákem. Dále byli hasiči vysláni k odčerpání vody z místní komunikace za hřbitovem a k čerpání vody z pole p. Taláka za Čerťákem.
  
Ve čtvrtek dne 20.5.2010 pokračoval monitoring hrází a pokračovalo čerpání vody z pole p. Taláka. Dále jednotka provedla očištění cyklostezky pod mostem na Zerzavici.
  
V pátek dne 21.5.2010 byla jednotka požádána o smytí naplaveného bahna z podmostu pod tratí na cyklostezce na Velehrad. Po příjezdu na místo zde pracovali zaměstnanci Služeb SM a po domluvě jsme se vrátili cyklostezku umýt až v odpoledních hodinách. Mezi tím, jednotka odčerpala vodu od prodejny koberců na Zerzavici, která se zde drží kvůli nefunkční výpusti dešťové vody do Baťova průplavu.
  

 
Je nutno říct, že ač se "velká voda" našemu městu vyhnula a ani z daleka nenapáchala takové škody jako v roce 1997. Stejně členové jednotky SDH odvedli velký kus práce. Dá se říct že od úterka do pátku jsme byli doma jen mezi půlnocí a sedmou hodinou ranní a zbytek času buď na zbrojnici, nebo na břehu Moravy. Všem, kteří se do prací jakýmkoliv způsobem zapojili patří velký dík a uznání. Práce to nebyla jednoduchá a už vůbec ne čistá a pohodlná. Ani každodenní následná až dvouhodinová očista materiálu nebyla zrovna odpočinková.
  
Ještě jednou všem moc děkuji.

Zúčastnili se:
Jakub Kotačka
Ondřej Buček
Martin Řezníček
Lukáš Martínek
Igor Malina
Tomáš Motyčka
Martin Vlček
Michal Mimránek
Václav Kotačka st.
Václav Kotačka ml.
Josef Vanda ml.
Zuzana Kotačková
Miroslava Jurčíková
Monika Motyčková
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář