Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povodně červen 2010

5. 6. 2010

Jednotka byla svolána ještě před krizovým štábem v úterý 2.6. v 9:00 a vyjela čerpat vodu k prodejně koberců, kde nedovírala zpětná klapka z Baťova kanálu. Klapku se povedlo Službám SM s.r.o. plně zprovoznit a jednotka provedla odčerpání vody zpět do Moravy.

 

Současně s čerpáním u prodejny koberců jednotka čerpala lagunu za hřbitovní zdí.

 

V 11:20 byla jednotka poslána na základní školu, kde provedla osazení septiku čerpadlem a proškolení školníka z obsluhy. Druhý den tj. ve středu bylo čerpadlo odvezeno zpět na zbrojnici.

 

V 15:00 bylo ukončeno čerpání vody za hřbitovem i u prodejny koberců a jednotka byla posílena o další členy, kteří jeli plnit pytle pískem do areálu technických služeb a 150 pytlů bylo umístěno na pravý břeh Salašky do ulice Tyršova. V 19:00 bylo „pytlování“ přerušeno a po zasedání krizového štábu odjela jednotka opět čerpat lagunu za hřbitovní zdí. Čerpání bylo ukončeno ve 22:00, kdy proběhlo taky další zasedání krizového štábu.

 

Jednotka pak hlídkovala celou noc u mostku přes Salašku u výtoku z přečerpávací stanice, kde členové odstraňovali připlouvající klády. Po poklesu Salašky cca v 6:30 ráno bylo hlídkování na mostku ukončeno. Krizový štáb zasedal znovu v 8:00 a bylo rozhodnuto, že má být jednotka dopoledne v pohotovosti ve složení jen členů z volna. Jednotka prováděla neustálý monitoring hrází a průsaků. Proběhl průzkum zatopení zahrádek ve staroměstské Štěpnici. Průzkumem byl zjištěn rozsah a propočítána doba čerpání na cca 25 hodin. Informace byla předána starostovi, který rozhodne o dalším postupu.

 

V pátek 4.6. byla jednotka vyslána k čerpání vody ze zahrádkářské osady Staroměstská Štěpnice. Byly povolány další posilové jednotky z Polešovic a Jalubí. Jednotka z Polešovic pouze přivezla čerpadlo a po proškolení členů naší jednotky z jeho obsluhy se vrátila zpět na základnu a jednotka z Jalubí byla spolu s naším plovoucím čerpadlem umístěna k čerpání vody z cyklostezky. Čerpání bylo ukončeno ve 22:30.

 

V 7:30 se sešli členové jednotky znovu k čerpání vody od zahrádkářů. Bylo nasazeno plovoucí čerpadlo Kawasaki, PS 12, PS 8, a čerpadlo z Polešovic. Ve 12 hodin odjela Avia na soutěž a část jednotky provedla očištění cyklostezek od bahna. Po návratu Avie už bylo všechno odčerpáno a jednotka se vrátila zpět na základnu a doplnila materiál do vozidel a veškerý použitý materiál očistila a ošetřila.

 

Ve středu 9.6. jsme byli starostou opět požádáni o pomoc při čerpání vody z cyklostezky, protože z ní voda samovolně nemizí a cyklostezka je hodně využívána. Nasadili jsme proto PS 12 a obě plovoucí čerpadla. Hladinu se za 6 hodin čerpání povedlo trochu snížit, ale patrně udělaly víc propustě do rybníka. 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář