Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár RD - 4.8.08 - Bří. Mrštíků

4. 8. 2008

Dne 4.8.2008 v 10:21 hod. byli hasiči informováni o výbuchu plynu ve Starém Městě.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozidlem a jednotka SDH Staré Město také s jedním vozidlem a druhé zůstalo na základně jako záloha. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na dvoře rodinného domu došlo k výbuchu plynu a následnému zranění majitele v malém sklepě na ovoce.

Šestašedesátiletý majitel domku chtěl na dvoře opravit prasklinu kameninového odpadu mezi domem a hliněným sklepem. Otvor chtěl utěsnit pomocí lepenky, kterou se chystal nahřívat hořákem z plynové láhve.

Připravil si lepenku, tlakovou láhev na 2 kg propan-butanu, hořák a malým otvorem vlezl do sklepa o rozměru asi 2 x 2 metry. Plamen hořáku mu však nechtěl hořet, a to pravděpodobně vlivem netěsnosti. Mezitím však plyn z hadice volně unikal do malé sklepní místnosti, kde se hromadil. Při následném pokusu o zapálení hořáku došlo k výbuchu plynu a rozsáhlému požáru oblečení na muži.

Majitel utrpěl velmi vážné popáleniny na celém těle. Jeho bolestný křik zaslechla sousedka, která okamžitě přeskočila plot a běžela muži na pomoc. Požár oblečení byl uhašen pomocí kbelíku s vodou. Na pomoc musela vyjet zdravotnická záchranná služba i hasiči.

Hasiči pomohli zdravotníkům s naložením zraněného na nosítka a do sanitního vozu. Po nutném prvotním ošetření byl pacient převezen do nemocnice v Uherském Hradišti, kam byl povolán vrtulník z Brna. Následně byl muž transportován do popáleninového centra nemocnice v Brně.

Výbuch plynu způsobil pouze zapálení oblečení na majiteli domku. Další požár v okolí nevznikl. Hmotné škody nebyly pro potřeby hasičů vyčísleny. Příčinou výbuchu a požáru byla nedbalost majitele při manipulaci s tlakovou lahví, plynem a otevřeným ohněm.


Zúčastnili se:
CAS 32 - T148
Ryška František - strojník, velitel jednotky
Buček Petr - hasič
Hlavačka Miroslav - hasič
Vanda Josef ml. - hasič

DA 8 - A31
Buček Ondřej - velitel vozu
Řezníček Martin - strojník
Martínek Lukáš - hasič
Kotačka Váslav - hasič
Kotačka Jakub - hasič
Vlčková Zuzana - hasič


 

Náhledy fotografií ze složky Bří. Mrštíků

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář