Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár RD - A. Škráškové

14. 2. 2008
aktualizováno
Dne 14.2.2008 byl vyhlášen jednotce požární poplach s oznámením, že se jedná o požár rodinného domu v ulici Amálie Škráškové. Jednotka vyjela do 5 minut od vyhlášení a na místo dorazila ihned za vozidlem Renault Kerax z HZS ZLK ÚO UH.
     
Po domluvě s velitelem zásahu jsme přistavili vysunovací žebřík ke střeše na západní straně domku a pomohli s odkrytím střešní krytiny. Další dva členové se vybavili dýchacími přístroji a prováděli hasební a likvidační práce v nejzasaženější části střechy nad průjezdem.
   
Další členové jednotky našli hydrant a připravili přívodní vedení k vozidlu HZS a po té všichni členové šli pomáhat s odklízením ohořelého materiálu z půdy, který byl hasiči shazován do průjezdu.
   
Po likvidaci požáru byla naše jednotka odeslána zpět na základnu, kde proběhla očista použité výstroje a materiálu a uvedení techniky do pohotovosti.
  
Oficiální závěr šetření příčin požáru: Požár vznikl patrně z neopatrnosti při vaření potravy pro psa, na kterou majitel zapomněl, kdy po vyvření vody došlo ke vzplanutí vařené potravy a následnému přenosu požáru do půdních prostor přes poblíž pověšený oděv.
  
Zúčastnili se:
  
CAS 32 - T148
Martin Vlček - velitel vozu
Jakub Kotačka - strojník
Petr Buček - hasič
   
DA 8 - A31
Ondřej Buček - velitel vozu
Martin Řezníček - strojník
Pavel Trňák - hasič
Roman Štulír - hasič
Lukáš Martínek - hasič
Josef Vanda ml. - hasič
Zuzana Vlčková - fotodokumentace
  
Všem patří díky za tvrdou a profesionální práci, kterou na místě odvedli.
   
několik fotek zde
  
video natočené krátce po příjezdu první jednotky ZDE (autorem je Lucka Friedlová)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Video

(Cubafire, 26. 2. 2008 20:32)

Vloženo video. Velikost cca 13 MB