Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár stohu Lůky - 5.10.2007

6. 10. 2007
V pátek dne 5.10.2007 byl vyhlášen požární poplach jednotce SDH. Jednalo se o požár stohu balené slámy na Lůkách za Baťovým průplavem.
     Jednotka vyjela ve velmi rychlém čase což se projevilo taky na tom, že jsme byli na místě jako první jednotka a ihned jsme začali s hašením pomocí vodního děla. Krátce po našem příjezdu se dostavila na místo taky jednotka HZS ZLK ÚO UH s vozidlem Renault Kerax. Velitel HZS si přebral velení a rozhodl o požární obraně dosud nezasažených částí stohu, nařídil šetřit vodu abychom vydrželi co nejdéle a povolal na místo cisterny z SDH Babice, Kunovice a SDHP Colorlak a.s. Kvůli poměrně silnému větru se bohužel nepodařilo udržet plameny v již zasažené části stohu a po domluvě s vedením ZD Dolina a.s. se velitel zásahu rozhodl ukončit hasební práce a jednotky odeslal domů. Při uklízení použitého nářadí se spustil hustý déšť a proto se stalo prioritou vyjetí všech vozidel z pole na zpevněnou cestu. Po sbalení materiálu všechny jednotky odjely zpět na základny, jen Tatra ze Starého Města zůstala na místě, kde čekala než si ZD Dolina a.s. zajistí dohled vlastními silami. Po té se vrátila i ona.
   
Stoh byl zapálen hrajícími se dětmi se zábavní pyrotechnikou, které byly na místě zadrženy Městskou policií. Zde se naskýtají dvě otázky:
1)     Otázka výchovy dnešní mládeže a jejich smyslu pro odpovědnost?
2)     Kde děti  k takovému množství pyrotechniky přišly?

  
Na místě zásahu se pohybovali:
  
CAS 32 - T 148
Martin Řezníček - velitel vozu
Jakub Kotačka - strojník
Petr Buček - hasič
  
DA 8 - A 31
Miroslav Hlavačka - velitel vozu
František Ryška - strojník, velitel jednotky
Roman Štulír - hasič, strojník
Ondřej Buček - hasič
Martin Vlček - hasič
Zuzana Vlčková - fotodokumentarista
  
foto zde