Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2014 ve znamení nadprůměrného počtu zásahů

12. 4. 2014

Rok 2014 v jednotce SDH St. Město

 

     Letošním rok začal, co se týká zásahů pro jednotku, již 17.ledna, kdy byla naše jednotka vyslána na výpomoc při vyhledávání pohřešované osoby v obci Salaš. JSDH vyjela v počtu 10. členů a do vyhledávání se na pokyn velitele zásahu zapojila v 19:54 ve vyznačeném prostoru. Celkově jsme prohledávali 3 sektory. Na pokyn VZ bylo hledání přerušeno následující ráno ve 3:07 a jednotka se vrátila zpět na základnu. Staršího muže se podařilo najít až následující den okolo 9:30. Bohužel bez známek života.

     Další a tentokrát požární zásah po nás byl vyžadován dne 1.února, kdy došlo k požáru uskladněného sena v areálu bývalého školního statku. Pro nás to byl zásah složitý ze dvou důvodů. Jeden byla rozsáhlost a časová náročnost zásahu a druhý důvod byl ten, že se toho večera měl konat tradiční ples Zimní pohádka, který pořádá právě náš hasičský sbor a jehož příprava právě vrcholila. Nicméně i toto všechno se zvládlo a v rámci zásahu jsme zřídili 2 čerpací stanoviště pro doplňování cisteren v rámci kyvadlové dopravy vody. Další skupina se podílela na vlastním hašení v dýchací technice a zbylí členové, kteří se nezapojovali do hasebních prací a dochystali ples, takže jeho návštěvníci nebyli o nic připraveni.

      Dne 6. března jsme pět minut před půlnocí vyjeli na hlášený požár domu na ulici Konstantinova. Po příjezdu byla zjištěna hořící propan-butanová tlaková láhev, která byla již vynesena na dvorku. Ta byla následně ochlazována vysokotlakým proudem z vozidla HZS a naše jednotka se cca po 20 minutách vrátila zpět na základnu.

     29. března jsme byli ve 4:13 posláni na požár rodinného domku na ulici Brněnská. Jednotka vyjela v počtu 10 členů. Ihned po příjezdu se zapojila v dýchací technice do průzkumu a vyhledávání osob, které se mohly v objektu nacházet. Hasební a likvidační práce probíhaly až do 5:50, kdy jsme se mohli vrátit zpět na základnu.

  

24. dubna byla naše jednotka vyslána k asistenci při nahlášenému nástražnému výbušnému systému v budově základní školy na ulicí Komenského. Jednotka se po příjezdu zapojila do celoobjektové evakuace a následně na výzvu velitele zásahu i vyhledávání nástražného systému. Ten nalezen nebyl, ale zato byl vypátrán a zajištěn žák, který volal na tísňovou linku a umístěním bomby vyhrožoval. Žáka si převzala Policie ČR a naše jednotka se vrátila zpět na základnu.

 

Hned další den, tedy 25. dubna byla jednotka vyslána na technickou pomoc do areálu vinařství Jakubík v obci Zlechov, kde došlo po prudkém dešti k zaplavení parkoviště a výrobních prostor. Byla nasazena dvě výkonná čerpadla a voda byla odčerpána asi za 2,5 hodiny.

 

7. května v 1:29 byla naše jednotka poslána na požár dvou osobních automobilů v ulici Za Špicí. V době našeho příjezdu započala jednotka HZS z Uh. Hradiště hasební práce, při kterých jsme pomohli. Po likvidaci požáru jsme se vrátili zpět na základnu. Zajímavostí byl videozáznam z bezpečnostní kamery, kde bylo vidět, jak neznámý pachatel vozidlo zapálil. Ten jsme viděli asi o den později.

 

Měsíc od minulého výjezdu, tedy 6. června, byla naše jednotka poslána k požáru ve výrobní hale firmy Colorlak a.s.. Naše jednotka zajišťovala přetlakovou ventilaci, protože celý výrobní prostor byl silně zakouřen. Zásah trval téměř 4 hodiny a i po návratu na základnu bylo potřeba použité prostředky řádně očistit.

 

16. června byla naše jednotka vyžádána do Zlechova na požár hnojiště. Zajišťovali jsme kyvadlovou dopravu vody a hasili jsme pomocí lafety na cisterně. Bohužel při druhé jízdě pro vodu, došlo k defektu obou zadních pravých kol a proto jsme informovali velitele zásahu, že se již na místo zásahu nedostavíme. Díky vstřícnosti zaměstnanců firmy BestDrive, bylo jedno kolo opraveno a spolu s rezervním kolem byla tatra uvedena do pojízdného stavu. Následující den byla zajištěna finální oprava obou kol.

 

21. června byla jednotka SDH STaré Město poslána na požár kůlny na ulici Michalská, kde dorazila jako provní a rychlým průzkumem byl zjištěn rozsah a započalo sestavení dopravního a útočného vedení. Po příjezdu jednotky HZS a JSDH Kunovice došlo k lokalizaci a likvidaci požáru. Jednotka byla ponechána na místě až do odjezdu vyšetřovatele a pak byla odeslána zpět na základnu.

 

Dne 6. července před půlnocí byla naše jednotka opět vyslána na požár osobního automobilu, tentokrát však na ulici Viléma Hrubého. V době příjezdu byl již požár lokalizován jednotkaou HZS z Uh. Hradiště. Po likvidaci byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

 

12. července byla jednotka ve 23:10 vyslána k požáru hospodářské budovy za obec Modrá směrem na Bunč. Jednotka vyjela oběma vozidly. Část jednotky pomáhala při hašení objektu a zasahovala v dýchací technice a část zajišťovala kyvadlovou dopravu vody a taky zřizovala jedno plnící místo u hasičské zbrojnice ve Starém Městě z důvodu slabšího tlaku v obci Modrá a Velehrad. Jednotka se vracela na základnu okolo půl čtvrté ráno.

 

21. července dorazily silné bouřky i na uherskohradišťsko. Následkem vydatných srážek bylo vysláno mnoho jednotek SDH obcí na odklízení jejich následků a tak bylo vysláno i JSDH Staré Město. Nejprve na Luční čtvrť a následně i do Uherského Hradiště. Všude se jednalo o čerpání vody. Jednotka zasahovala celkově ve třech místech najednou což bylo možné jen díky dostatečnému počtu hasičů, kteří se po vyhlášení poplachu seběhli, a také díky dostatku techniky.

 

6. října byl v 19:37 vyhlášen požární poplach kvůli požáru prašníku v provozu Třineckých železáren. Jednotka vyjela do 3. minut, protože většina členů jednotky byla na zbrojnici na pravidelné schůzi. Po příjezdu byl průzkumem potvrzen požár prašníku a zajištěno vypnutí elektřiny v okolí požáru. Zaměstnanci celý filtrační systém ochlazovali pomocí hadice z hydrantu. Byl natažen 1 proud C a po otevření servisních dvířek byly uhašeny hořící filtrační vložky. Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na základnu. 

  

3. listopadu byl krátce po čtvrt na pět odpoledne vyhlášen jednotce požární poplach s upřesněním, že se jedná o požár keře a stromu na u rodinného domu na ulici Komenského. V době našeho příjezdu byl již požár lokalizovan a za nedlouho na to i likvidován. Jednotka se tedy vrátila zpět na základnu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář