Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2015

12. 8. 2015

Zásahy jednotky v roce 2015

 

2. dubna byl naší jednotce vyhlášen první požární poplach tohoto roku a to ve 4:05 ráno. Požárem byl zasažen sklad a laboratoř v areálu fy. Colorlak a.s.. Po příjezdu na místo jsme se ihned zapojili do hasebních prací a po lokalizaci i do odvětrání objektu. Díky včasnému zásahu místních hasičů se podařilo předejít rozšíření požáru na celý objekt a požár byl likvidován již v 5:40.

  

7. dubna v 16:38 vyjížděla naše jednotka na požár tůjí naproti prodejny Araver na Zerzavici. Jelikož tůje dobře hoří, ale taky se dobře hasí, tak v čase našeho příjezdu byl požár likvidován jednotkou HZS z Uh. Hradiště a my jsme se tedy mohli vrátit zpět na základnu.

  

30. dubna v 5:31 znovu zněly Starým Městem sirény. Tentokrát kvůli nahlášenému požáru ve sklepě jednoho z bytových domů na ulici Michalská. Průzkumem bylo zjištěno, že se nejedná o požár, ale o chemickou reakci dvou neznámých látek, které se smíchaly kvůli porušeným obalům. Zásah jednotky nebyl potřebný, tak se po odvětrání sklepních prostor vrátila na základnu.

  

9. června v 17:05 byla naše jednotka povolána k požáru lesa do Halenkovic. Už samotný příjezd byl velmi komplikovaný a místo jsme hledali poměrně dlouho. Po příjezdu na místo jsme se zapojili do hasebních prací a za pomoci ženijního nářadí a jednoho proudu rozebírali doutnající pařezy a jiná skrytá ohniska. Kvůli nadměrně teplému počasí bylo rozhodnuto o snížení stupně ochrany hasičů a zasahovalo se bez kabátů. Po likvidaci se jednotka vrátila zpět na základnu.

  

23. června v 18:36 byla jednotka vyslána k požáru haly v Uh. Hradišti na ulici Průmyslová. Po příjezdu na místo jsme zůstali jen jako záloha a k doplnění vody. Protože byl požár malého rozsahu, tak se jednotka vrátila asi po 30. minutách na základnu.

  

12. července jsme místo večerky slyšeli ve 21:53 opět sirény. Jednotka vyjela k nahlášenému požáru bytu na ulici Kopánky. Průzkumem bylo zjištěno, že se nejdná o požár bytu, ale spálené potraviny v troubě. Jednotka použila přetlakový ventilátor k odvětrání zakouřeného bytového domu a pak se vrátila zpět na základnu.

  

14. července v 19:58 byla jednotka vyslána k požáru filtru do firmy Mercut na Velehradské ulici. Jednotka se po příjezdu zapojila do pomocných prací a odvětrání objektu. Po dokončení se jednotka vrátila zpět na základnu.

  

19. července tentokrát v 19:59 byla jednotka vyslána k odstranění zlomené větve po bouřce, která zasahovala do silnice mezi Starým Městem a Jalubím. Jednotka větev odřezala a odklidila z komunikace. Dále byla prohlídnuta silnice až do Jalubí, zda se tam nenachází ještě nějaká překážka a pak se jednotka vrátila zpět na zbrojnici.

  

9. srpna ve 12:32 byla jednotka vyslána na pomoc při likvidaci rozsáhlého požáru porostu na železničním náspu z Moravského písku až do Huštěnovic. Jednotka byla rozdělena na dvě skupiny, kdy skupina s cisternou likvidovala požáry asi na čtyřech místech a skupina s Tranzitem zřídila stanoviště pro doplňování vody u hasičské zbrojnice a pak měla za úkol rozvoz nápojů pro zasahující hasiče. Tento zásah byl vyjímečný jak svým rozsahem, složitostí přístupových cest i terénu, nasazením velkého počtu jednotek (19 jenotek), ale hlavně počasím, kdy teploty ve stínu se pohybovaly okolo 36 stupňů a na slunci i těsně pod 50, proto bylo rozhodnuto o snížení stupně ochrany hasičů a zasahovalo se bez kabátů. Po dobu zásahu byl zrušen provoz na železnici a následně byl po 16. hodině obnoven jen rychlostí do 30km/h. Likvidace požáru byla nahlášena okolo 17. hodiny a jednotky se postupně vracely na své základny.

  

10. srpna byl ve 14:40 opět vyhlášen požární poplach kvůli hořícímu porostu u železniční trati. Jednotka vyjela nejdříve na stranu ke Kostelanám. Odtud byla poslána k obhlídce trati k vlakovému nádraží, kde nezjistila žádné ohnisko požáru, tak se opět vrátila ke Kostelanám, kde byla objevena a uhašena 2 ohniska, ke kterým byl velmi problematickým přístup. Po uhašení těchto dvou míst byla jednotka vyslána k Polešovicím, kde doplňovala vodu do zasahujících vozidel. Po likvidaci v 16:24 se jednotka vrátila zpět na základnu.

  

10. srpna v 19:04 byl podruhé tento den vyhlášen požární poplach s tím, že se jedná o doutnající pražec směrem na Huštěnovice. Protože v té době probíhala pravidelná schůze, tak byl výjezd do 2 minut a na místě jsme tedy byli jako první. Průzkumem byl zjištěn jeden doutnající pražec, který sloužil jako sloupek oplocení zahrady. Při průzkumu bylo nalezeno ještě jedno doutnající ohnisko a i to bylo uhašeno. Pak se jednotka vrátila zpět.

 

18. září byla pro většinu členů jednotky místo ranní kávy poplachová sms. Tentokrát hořelo hnojiště v katastru obce Zlechov. Na místo vyjela naše jednotka oběma vozidly a ihned se zapojila do hasebních prací a následně do kyvadlové dopravy vody. Pro rozebrání hořícího hnoje zemědělskou technikou a současném dohašení se jednotka vrátila zpět na základnu, kde se musela veškerá použitá techniky řádně očistit a připravit k dalšímu výjezdu.

 

1. října byla naše jednotka operačním střediskem vyslána k požáru lesa v katastru obce Salaš. Už samotné nalezení místa požáru a příjezd bylo dost složité a na místo jsme se dostavili až za 30 minut. Jedalo se o požár hrabanky a nízkého porostu na ploše asi 50 x 200m v prudkém svahu. Bylo nataženo jednoduché hadicové vedení a pomocí ženijního nářadí byla celá plocha hašena a prohrabávána k nalezení skrytých ohnisek. Zásah byl fyzicky velmi náročný a kvůli rozloze trval i poměrně dlouho. Požár byl likvidován pře 2 hodinou ranní a na základnu jsme se vrátili před půl třetí ráno.

 

12. října vyjížděla naše jednotka krátce po čtvrt na dvanáct k požáru směsi slámy a hnoje u plotu drůbežárny. Po příjezdu na místo zde již zasahovala jednotka HZS z Uh. Hradiště. Zapojili jsme se do hasebních prací a na závěr celé požářiště proléli vodou. Pak jsme se na pokyn velitele zásahu vrátili zpět na zbrojnici.

 

3. prosince byla naše jednotka vyslána k požáru udírny v rodinném domě na ulici A. Škráškové. Jednotka vyjela oběma vozidly. Při příjezdu již byla na místě jedotka HZS z Uh. Hradiště. Pomohli jsme s rozvinutím vysokotlakého proudu a po rychlé likvidaci požáru se vrátili zpět na základnu.

 

KONEC ROKU 2015
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář