Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2016

17. 3. 2016

1. ledna byla naše jednotka vyslána patnáct minut po půlnoci k požáru dodávky v ulici Máchova. V době našeho příjezdu byl rozvíjen vysokotlaky proud z vozidla HZS k dohašení požáru, který si majitelé z větší části uhasili sami. Jednotka chvíli vyčkala na místě a pak se vrátila zpět na základnu.

 

24. ledna vyjela naše jednotka k požáru objektu v areálu firmy Tempex Ivon na ulici Brněnská. Průzkumem byl zjištěn požár malého rozsahu v kotelně jedné z budov. Požár byl likvidován pomocí vysokotlakého proudu z vozidla HZS a naše jednotka se následně vrátila na základnu.

 

5. dubna byla naše jednotka vyslána k nahlášenému požáru do ulice Kosmova směrem ke Kovosteelu. Už samotné nahlášení bylo velmi zmatečné a i po příjezdu do lokality, kde se měl údajný požár nacházet bylo jen trocha kouře po pálení nějakého rostlinného odpadu. Původce byl nakonec za pomoci Městské policie nalezen a bylo mu další pálení zakázáno. Bohužel kvůli vyřizování osobních sporů oznamovatelka zneužila asi 20 hasičů, kteří se mohli věnovat jiným činnostem.

  

2. června naše jednotka vyjela asi 20 minut po půlnoci k nahlášenému požáru střechy v areálu školního statku. Mimo jednotku HZS ZL. kraje a naší jednotky byzy k požáru povolány vzhledem k předpokládanému rozsahu taky jednotky dobrovolných hasičů z Babic a Kunovic. Po příjezdu na místo byl potvrzen pouze požár koňského hnoje a odpadu v kovovém sudu. Babice a Kunovice byly odeslány zpět na základny a naše jednotka pomohla s rozebráním hromady hnoje a dohašením ohnisek a po likvidaci požáru se vrátila zpět na základnu.

 

17. června byla naše jednotka ve 22:33 vyslána k požáru klád na vagonu na vlakovém nádraží s upřesněním, že je vagon pod trolejí. Kvůli nebezpečí úrazu elektrickým proudem bylo potřeba k hašení použít jednoduché hasební prostředky a to kbelíky s vodou. Naštěstí se nejednalo o požár velkého rozsahu, takže likvidace byla rychlá a místo si poté přebrali drážní hasiči z Přerova a naše jednotka i jednotka HZS se vrátily na základnu.

 

26. června byl naší jednotce vyhlášen požární poplach před půl druhou ráno a obě vozidla vyjela k požáru balíku sena u šterkopískového jezera na Loukách. Při příjezdu na místě již zasahovala jednotka HZS pomocí vysokotlakého proudu a my jsme zůstali na místě pro případné doplnění vody. Po likvidaci požáru se obě jednotky vrátily zpět na základnu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář