Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technická pomoc - Větrná smršť

13. 6. 2010
Dne 12.6.2010 se ve večerních hodinách přehnala okresem Uherské Hradiště silná bouřka doprovázená vichřicí. To spolu s podmáčenou půdou po předchozích několikadenních deštích způsobilo mnohočetné polomy a vývraty. Naše jednotka vyjela na první nahlášenou událost už v 01:15, kdy nám byla nahlášena spadená větev na hlavní silnici směr Huštěnovice. Jednotka vyjela ve stavu 1+1 a po příjezdu na místo nám bylo oznámeno, že větev uklidila jednotka z Babic, vracející se z jiného zásahu. Jednotka se proto vrátila zpět na základnu aniž by zasahovala.
  
V 8:30 nám bylo nahlášeno, že před domovem důchodců je spadený strom, proto jsme tuto skutečnost nahlásili na KOPIS a po svolání jednotky pomocí SMS vyjeli na místo nahlášené události. Strom jsme pořezali a pročistili jsme celý vchod do domova důchodců. Pak jsme dostali jsme informaci o spadeném stromě přes komunikaci na sídlišti v ulici Michalská. Zde již strom odstaňoval majitel zahrady. Členové jednotky pomohli s odstraněním stromu. Jednotka byla dále poslána operačním důstojníkem na spadený strom na ulici Velehradská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o dva spadené stromy před vchodem do internátu Střední zemědělské školy a gymnázia. Stromy jsme odklidili a následně jsme byli posláni starostou města na prořezání cyklostezky, kde se měla konat v odpoledních hodinách společensko-kulturní akce Otevírání poutní cesty. Zde jsme prožezali cca 30m úsek, kde byly stromy přes cyklostezku. Operační důstojník nás dále poslal na ulici Zerzavice, kde visela nad chodníkem ulomená větěv a hrozil její pád na chodník a pravý jízdní pruh hlavní silnice do UH. Pomocí vysouvacího žebře jsme větev uvázali a strhli dolů. Po dobu práce, byly zastaveny oba jízdní pruhy ve směru Staré Město - Uh. Hradiště. Pak se jednotka vrátila zpět na základnu. Zde jsme si však jen stihli doplnit pohonné hmoty a vzít nápoje a už jsme byli operačním střediskem posláni na spadlý strom u nemocnice v Uh. Hradišti. Zde jsme strom pořezali a odklidili z chodníku pro pěší a na výzvu operačního střediska přejeli do Mařatic na ulici Polní, kde jsme strhli nalomený vršek smrku, který hrozil pádem na chodník. Pak jsme se konečně mohli vrátit zpět na základnu.
  
Zúčastnili se:
Kotačka Jakub - velitel jednotky
Řezníček Martin - řidič, obsluha JMP
Buček Ondřej - hasič
Buček Petr - hasič
Martínek Lukáš - hasič
Olšák Alan - hasič
Motyčka Tomáš - hasič
Malina Igor - hasič
Kotačková Zuzana - hasič
Kotačka Václav - ml.
  
Všem patří velký dík za namáhavou a rizikovou práci.
Dále chceme poděkovat Tomáši Žurkovi z Mistřic, který nám nezištně pomohl svojí motorovou pilou a hlavně svou dovedností při odstraňování vývratů. Díky němu, jsme všechno stihli během dopoledne.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář