Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technická pomoc 20.3.07

20. 3. 2007
Dne 20.3.2007 v 9:42 byla naše jednotka povolána k výpomoci při odstraňování kalamitního stavu v "buchlovských horách".
Po předchozím obvolání všech dostupných členů jednotky J. Kotačkou, se povedlo dát dohromady alespoň dva členy(V. Kotačku st. a R. Štulíra) (resp. tři, ale Fr. ryška se nemohl kvůli neodkladným pracovním záležitostem zúčastnit) a na příkaz krajského operačního střediska HZS Zl. kraje byla jednotka odeslána do buchlovských hor, kde již v té době zasahovali hasiči z CPS UH. Bohužel se nepodařilo spustit sirény z KOPIS HZS ZLK, tak siréna musela být spuštěna ručně, což způsobilo větší prodlevu ve svolání. Jednotka vyrazila na místo nahlášené události. Cesta jí trvala téměř 40 minut, protože již od Buchlovic musela jet stále v protisměru a s maximální opatrností, protože v prvém pruhu stála kolona odstavených vozidel. V buchlovských horách byl navíc zpříčený kamion, takže i samotné projetí okolo něj bylo velkým oříškem. Po příjezdu na místo již jednotka nezasahovala, protože překážky již byly odstraněny. Otočit se na zasněžené cestě v kopci nebylo možné, takže se jednotka otočila až na křižovatce u Starých Hutí a pomalu se vracela zpět.
Tento výjezd, ač bez zásahu, prověřil naši jednotku v tom, že jsme schopni zásahu v dopoledních hodinách, ale jen v omezeném počtu lidí a v delším čase od vyhlášení po výjezd.

Složení:
Václav Kotačka st. - velitel
Roman Štulír - řidič, strojník