Jdi na obsah Jdi na menu
 


FC Slovácko - 1. FC Brno

25. 9. 2006
V sobotu dne 23.9.2006 jednotka našeho sboru vyrazila, jak je již tradicí, na asistenci na prvoligové fotbalové utkání do Uherského Hradiště. Jeli jsme v počtu 1+3, což bylo standartní a i celkem optimální, vzhledem k tomu, že se čekal celkem poklidnější zápas s event. drobnými problémy od fanoušků hostů (myšleno házení zábavné pyrotechniky, světlic a pod.)
Pan Lancouch se nás jako vždy ujal a celkem se podivil, že je nás tak málo. To jsme mu vysvětlili, že nebyl z jejich strany žádný jiný požadavek, než na ostatní zápasy. Hned nás varoval že bude potřeba počítat s problémy, protože fanoušci už vyvedli pár nepravostí v centru města a tudíž řádně posilněni se přijdou předvést i na stadion.
Prvních asi 25 minut probíhalo v klidu za hlasitého fandění a povzbuzování. Ovšem pak se hostující fanoušci dali do díla a ukázali nám svou nefotbalovou tvář. Nejdříve vylomili mříž, oddělující "kotel" od zbytku tribuny "D" a řítili se ven směrem k prchajícím převážně dětem. Zpět do "kotle" jim napomohly až policejní obušky. Pak se objevila nějaká světlice uvnitř sektoru, a tak ta se nechala dohořet, protože nikoho a nic neohrožovala. Nicméně hadicové vedení jsme už nechali zavodněné. O přestávce "zbrojováci" něco ohromně skrývali a to nám dávalo téměř jistotu toho, že ještě klid nebude. Asi v 55 minutě pomoci benzínu do zapalovače zapálili transparent z igelitu a tak se dostala ke slovu naše Tatra. Hlavně kluk u proudnice to neměl vůbec jednoduché, kdy na něj křičeli lidi od Security, hlavní pořadatel a fanoušci schválně stoupali před proudnici a pak se s ním dokonce přetahovali o hadici.nicméně se povedlo oheň uhasit dřív, než stihl napáchat nějaké škody. Pak až do konce utkání jsme vodu použili ještě asi 2x, kdy pokaždé něco hořelo a kvůli použitému benzínu to taky hořelo velmi rychle. Na závěr po odchodu všech fanoušků zůstalo něco hořet v průchodu, ovšem my jsme se tam nedokázali nikama dostat. Sháněli jsme někoho s klíčema, ale marně. Nakonec se nám povedlo sehnat údržbáře, který nás ujistil, že se v tom místě nikde nevyskytuje žádná zásuvka, ani el. rozvodne, tak jsme to uhasili "naslepo" z podtribuny.
Co říci závěrem. Patrně by stálo za úvahu, jakým způsobem by se měly fotbalové kluby k fanouškům hlásit a jakou nést za jejich chování odpovědnost. Pro stálé výtržníky možná taky zavést do praxe zákaz vstupu na stadion (jako mají v anglii).
Prostě neoficiálně je škoda na stadionu 50.000,-Kč a nás to stálo cca 1000 litrů vody.
Zúčastnili se:
Jakub Kotačka - řidič, strojník, Antonín Ilík-hasič, Petr Buček-hasič, Zuzana Vlčková-hasič
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář