Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár žel. náspu Huštěnovice - 29.7.2007

30. 7. 2007
V neděli 29. 7. 2007 byl jednotce SDH vyhlášen požární poplach. Šlo o požár trávy na železničním náspu na trati Staré Město - Huštěnovice. Jednotka přijela na místo události, kde již v té době zasahovala jednotka HZS ZLK ÚO UH, JSDH Babice, později taky JSDH Traplice a HZSP ČD PS Přerov.
   Jelikož bylo ohnisek více, tak naše jednotka dostala pás o rozměrech cca 10 x 200m, který za použití 1 proudu C během 45 minut uhasila.
Zúčastnili se:
CAS 32 - T148
František Ryška - velitel jednotky
Antonín Martínek - strojník
Lukáš Martínek - hasič
Miroslav Hlavačka - hasič
   
Tentokrát jednotka zasahovala ve zmenšené podobě, protože část jednotky i s Avií byla na zpáteční cestě ze soutěže v Radvanicích ve východních čechách, kde obhájila loňské první místo.
   
Zajímavé je taky to, že během jednoho měsíce se jedná už o čtvrté vyhlášení požárního poplachu naší jednotce (požár pneu Uh. Brod, požár nábytku Zerzavice, požár stohu - planý poplach. Což ukazuje jednak na extrémně suché počasí, které je pro vznik požárů ideální, tak taky na to, že naše jednotka je jednou z těch spolehlivějších ve zlínském kraji.